Dostępne angielskie napisy

zobacz Film, na którym opowiadam o siebie

Weronika Molińska

Kim jestem?

Nazywam się Weronika Molińska, jestem psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną oraz terapii schematu. Ukończyłam Szkołę Doktorską Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Psychologia  i dzienne jednolite magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz byłam na stypendium naukowym w Hiszpanii.

Na co dzień pomagam parom na drodze do porozumienia oraz pacjentom indywidualnym z rozmaitymi zaburzeniami. Uzyskane certyfikaty oraz doświadczenie znajduje jest szczegółowo opisane poniżej. 

Moje podejście oparte jest na empatii, akceptacji, szacunku oraz autentyczności, ponieważ wierzę w to, że dobra relacja terapeutyczna stanowi podstawę udanego procesu terapeutycznego. 

Poza psychologią interesuje się muzyką, łącząc te dwie dziedziny, ponieważ prowadzi badania naukowe z zakresu Psychologii Muzyki, szkoląc się w obszarze Muzykoterapii oraz dzięki wykształceniu muzycznemu gram w orkiestrze filmowej na wiolonczeli. Prywatnie uczęszczam na zajęcia baletu, aerial jogi oraz nieustannie poszukuje coraz to nowszych powodów do uśmiechu.

Moje wykształcenie i doświadczenie zawodowe

Nazywam się Molińska Weronika i jestem certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną i ceryfikowaną psychoterapeutką schematu w trakcie certyfikacji oraz psychoterapeutką par w nurcie  terapii schematu w trakcie certyfikacji. Ukończyłam również Szkołę Doktorską w dyscyplinie Psychologia w Szkole Doktorskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Pełne czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne odbyłam w Akademii Motywacji i Edukacji, które obejmujące terapię poznawczo-behawioralną, założenia dialogu motywującego, terapię zorientowaną na schematy i terapię trzeciej fali.

Akredytowany przez ISST program szkoły TS ukończyłam w Instytucie Terapii Schamatu w Warszawie. Natomiast, szkołę terapii par w tym nurcie kończę pod merytoryczną opieką Eckharda Roedigera w szkole tego specjalisty.

Ukończyłam dzienne studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz byłam na stypendium naukowym w Hiszpanii na uniwersytecie w Walencji. 

Praktykę zawodową zdobywałam w: Polish Psychologists’ Association w Londynie, Pracowni Psychologicznej WELL, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży SZPZLO Warszawa-Ochota, Centrum Odwykowym Spzoz w Warszawie, Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Warszawa Bielany, Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej “Maluch” we Włocławku oraz podczas wielu szkoleń i spotkań merytorycznych.

Aktualnie pracuję pod stałą superwizją jako psychoterapeutka, interwentka kryzysowa, psychoedukatorka i trenerka umiejętności psychospołecznych oraz współtworzę przestrzeń terapeutyczną FalaWsparcia.

Specjalizuje się we wspieraniu par na drodze do pojednania oraz w pomocy pacjentom indywidualnym z: ADHD, atakami paniki, bezsennością, bólem emocjonalnym, brakiem sensu życia, DDA, DDD, kryzysem emocjonalnym, niskim poczucie własnej wartości i skuteczności, perfekcjonizmem, trudnościami w regulacji emocji, stresem, zaburzeniami adaptacyjnymi (trudności w życiu prywatnym i/lub zawodowym), zaburzeniami koncentracji, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami nastroju (odczuwającym smutek, niepokój, stany depresyjne), zaburzeniami osobowości (typy: zależny, unikający, anankastyczny), zaburzeniami w relacjach międzyludzkich czy zamartwianiem się.

CERTYFIKATY

Weronika Molińska - ZnanyLekarz.pl
Weronika Molińska - ZnanyLekarz.pl